W dniu 18.08.2021r. (środa) odbyły się drugie, z zaplanowanych na sierpień, zajęć dla Seniorów, w ramach projektu „Przystanek Kultura – Musical”, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Przedborzu, przy współpracy z Łódzkim Domem Kultury oraz Teatrem Muzycznym w Łodzi, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

W tym dniu nasi Seniorzy wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Świat musicalu”, które poprowadzili: Emilia Klimczak i Krzysztof Wawrzyniak.

Krzysztof Wawrzyniak – asystent reżysera w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Pracował przy realizacji kilkunastu operetek, musicali i koncertów. Kierownik artystyczny Festiwalu OFF Północna.

Emilia Klimczak – absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi i solistka Teatru Muzycznego w Łodzi. Współpracowała z Teatrem im. Jaracza i Teatrem Nowym w Łodzi, brała czynny udział w mistrzowskich kursach wokalnych polskich i zagranicznych pedagogów. Zagrała m.in.: Cosette w „Nędznikach”, Adelę w operetce „Zemsta nietoperza”, Marię Magdalenę w „Jesus Christ Superstar”, Eileen w musicalu „Wonderful Town”, Wandę w operetce „Wielka księżna Gerolstein”, Elizę Doolittle w musicalu „My Fair Lady”, Esmeraldę w musicalu „Zorro”, Walentynę w „Wesołej wdówce”, Mi w „Krainie uśmiechu”. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej. W 2007 roku ukończyła Studium Pedagogiczne w Akademii Muzycznej w Łodzi. W latach 2009-2011 zajmowała się opieką wokalną i muzyczną w spektaklach Teatru Nieobliczanego Politechniki Łódzkiej. Prowadziła również warsztaty z emisji głosu dla dzieci. W latach 2015-2017 prowadziła zajęcia wokalno- aktorskie Akademii Musicalowej w Egurrola Dance Studio.

Na kolejne warsztaty zapraszamy Seniorów w następnym tygodniu, w dniu 24.08.2021 r. na godz. 10:00 (taneczne) i na 13:00 (wokalne)