W związku ze zbliżającymi się ważnymi Świętami Majowymi: 1 Maja - Święto Pracy, 2 Maja - Święto Flagi i 3 Maja - Święto Konstytucji, zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy do udekorowania domów, posesji polskimi flagami.
Wyrazimy w ten sposób szacunek do polskich symboli narodowych oraz pokażemy nasz patriotyzm i przywiązanie do tradycji.
W tym roku obchody Święta Konstytucji 3 Maja, niestety po raz kolejny, zostaną ograniczone do minimum i będą miały charakter symboliczny. Nie oznacza to jednak, że nie możemy tego bardzo ważnego dla nas Polaków święta, obchodzić radośnie.
W naszym mieście, jak co roku, wywieszone będą biało-czerwone flagi. By uczcić 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, w Kościele Parafialnym w Przedborzu o godz. 12.00 odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy świętej przedstawiciele władz samorządowych oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu złożą kwiaty pod pomnikami znajdującymi się na terenie miasta - Pomnikiem Partyzantów Ziemi Przedborskiej obok ronda, Pomnikiem Tadeusza Kościuszki w parku przy ul. Trytwa, Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Częstochowskiej.
 
Uczcijmy Święta Majowe - wywieśmy flagi