29 września 2021 roku w naszej gminie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Dokładnie 100 lat temu 29.09.1921 roku urodziła się mieszkanka naszej gminy Pani Helena Rybak z Woli Przedborskiej, córka Antoniego i Antoniny małżonków Kowalskich zamieszkałych wówczas w miejscowości Grobla. Z tej wyjątkowej okazji Burmistrz Miasta Przedborza, Wiesława Janosik oraz Przewodniczący Rady Gminy, Krzysztof Zawisza złożyli Pani Helenie serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych lat życia, w zdrowiu, szczęściu i radości.

„Setne urodziny to piękny wiek, który budzi ogromny szacunek i zasługuje na szczególne gratulacje. Była Pani świadkiem dziejów naszego narodu. Dane było Pani przeżyć wiek polskiej historii, doświadczyć wielu podniosłych wydarzeń oraz trudów i radości życia.

Pani sędziwy wiek stanowi skarbnicę doświadczeń dla kilku pokoleń, doświadczeń, które są drogocennym dziedzictwem i stanowią o naszej tożsamości narodowej.

Z należnym szacunkiem mamy zaszczyt przekazać Pani w imieniu władz samorządowych oraz wszystkich mieszkańców Gminy Przedbórz, z okazji tak pięknego Jubileuszu, gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności i nieustającej pogody ducha.

Życzymy Pani kolejnych lat życia upływających w spokoju i w zdrowiu, spędzonych w otoczeniu kochającej rodziny i przyjaciół.”- mówiła Burmistrz Miasta Przedborza – Wiesława Janosik.

Pani Helena otrzymała również list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, który został odczytany przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Przedborzu, Krzysztofa Zawiszę  na spotkaniu z Jubilatką.

Setna rocznica urodzin okazała się być także doskonałą okazją do wspomnień najważniejszych wydarzeń w życiu Jubilatki. Nasza Jubilatka nadal cieszy się dobrym zdrowiem i z zadowoleniem dzieli się swoimi wspomnieniami nie tylko z najbliższą rodziną.

Setna rocznica urodzin

Setna rocznica urodzin

Setna rocznica urodzin

Setna rocznica urodzin

Setna rocznica urodzin