Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Przedborzu ZAPRASZA  SENIORÓW na  bezpłatne  zajęcia
 
Zajęcia poprowadzą:
1. Krzysztof Wawrzyniak – asystent reżysera w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Pracował przy realizacji kilkunastu operetek, musicali i koncertów. Kierownik artystyczny Festiwalu OFF Północna.
2. Emilia Klimczak - absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi i solistka Teatru Muzycznego w Łodzi. Współpracowała z Teatrem im. Jaracza i Teatrem Nowym w Łodzi, brała czynny udział w mistrzowskich kursach wokalnych polskich i zagranicznych pedagogów. Zagrała m.in.: Cosette w „Nędznikach”, Adelę w operetce „Zemsta nietoperza”, Marię Magdalenę w „Jesus Christ Superstar”, Eileen w musicalu „Wonderful Town”, Wandę w operetce „Wielka księżna Gerolstein”, Elizę Doolittle w musicalu „My Fair Lady”, Esmeraldę w musicalu „Zorro”, Walentynę w „Wesołej wdówce”, Mi w „Krainie uśmiechu”. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej. W 2007 roku ukończyła Studium Pedagogiczne w Akademii Muzycznej w Łodzi. W latach 2009-2011 zajmowała się opieką wokalną i muzyczną w spektaklach Teatru Nieobliczanego Politechniki Łódzkiej. Prowadziła również warsztaty z emisji głosu dla dzieci. W latach 2015-2017 prowadziła zajęcia wokalno- aktorskie Akademii Musicalowej w Egurrola Dance Studio.
3. Maria Gudejko - absolwentka wydziału aktorskiego PWSFTviT. Magister Sztuki. W 2009 rok obroniła dyplom aktorski spektaklem „Letnisko. Improwizacje” w reżyserii Macieja Podstawnego oraz spektaklem muzycznym „Longplay” reż. Agnieszka Greinert. W swojej 10 letniej drodze zawodowej współpracowała z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatrem Małym w Łodzi, Teatrem Piccolo w Łodzi, Teatrem Syrena w Warszawie. Od 2012 roku związana z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. W swoim dorobku artystycznym ma ponad 40 ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Grała w taki spektaklach jak „Makbet” reż. Mariusz Grzegorzek, „Pajęcza sieć” reż. Wojciech Malajkat, „Anna Karenina” i „Zbrodnia i Kara” reż. Grigorij Lifanov, „Władza” Andrzej Bubień, „Wspomnienia Polskie”, „Wesele”, „Ślub” reż. Mikołaj Grabowski, „Niebezpieczne Związki” reż. Michał Siegoczyński, „Człowiek z La Manchy”, Cabaret reż. Waldemar Zawodziński i wiele innych.
4. Michał Jóźwik - aktor, absolwent PWSFTviT w Łodzi oraz intensywnego letniego kursu w szkole aktorskiej HB Studio w Nowym Jorku. Profesjonalną drogę zawodową rozpoczął jeszcze przed rozpoczęciem studiów występując w 2009 roku na deskach Teatru Osterwy w Lublinie. Freelancer. Pracuje zarówno w teatrach dramatycznych (Teatr Horzycy w Toruniu, Teatr Muzyczny w Łodzi, Teatr Mały w Łodzi) jak I offowych, eksperymentujących, poszukujących nowych form wyrazu (wieloletnia współpraca z Teatrem Chorea w Łodzi oraz Czytelnią Dramatu w Lublinie). Twórca autorskich projektów na styku teatru, performance oraz fotografii (słuchowisko multimedialne “Niezapominajki” zrealizowane ze 150 osobową grupą seniorów, performance “Spiż” stworzony w ramach cyklicznych spotkań artystów niezależnych Kipisz w Łodzi), pianista, rozwijający się fotograf. Prowadzący autorskie warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży oraz seniorów na młodzieżowych festiwalach teatralnych, w Teatrze Muzycznym w Łodzi oraz Fundacji SADownia – Siedlisko Aktywnych Działań.
5. Ewa Spanowska - ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim. W czasie studiów brała udział w wielu projektach artystycznych, m.in. kreując rolę Frau Fluth w operze buffo "Wesołe Kumoszki z Windsoru", rolę Ewy w musicalu operowym "Łódź Story" oraz Lucy Brown w musicalu "Opera za Trzy Grosze". Od 2017 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie wciela się w rolę Cosette w musicalu "Les Miserables", Gigi w musicalu "Miss Saigon" oraz Chavy w musicalu "Skrzypek na Dachu". Brała udział w licznych warsztatach mistrzowskich w zakresie techniki śpiewu klasycznego i musicalowego. Ukończyła Studium Pedagogiczne przy Akademii Muzycznej w Łodzi w zakresie prowadzenia zajęć indywidualnych śpiewu i zespołów wokalnych oraz kurs instruktora śpiewu estradowego w Studio Voice Progress w Warszawie. Prowadziła warsztaty z technik śpiewu musicalowego oraz zajęcia umuzykalniające w domach kultury. Doświadczenie pedagogiczne, zdobyte w pracy z dziećmi i młodzieżą, umożliwiło jej tworzenie autorskich, edukacyjnych bajek muzycznych dla dzieci.
6. Anna Julia Dębowska - ukończyła Państwową Szkołę Baletową im. Feliksa Parnella w Łodzi, uzyskując dyplom i tytuł tancerza o specjalizacji taniec sceniczny. Po ukończeniu szkoły swoją karierę artystyczną rozpoczęła od tourne po Europie ze spektaklem „Webber Gala” Brała też udział w produkcji musicalu „Evita” i rock-opery „Jesus Christ Superstar”. Ważnymi produkcjami Teatru Muzycznego ROMA, w których wzięła udział były m.in.: „Taniec wampirów”, „Miss Saigon”, „Grease” oraz „Upiór w Operze”. Od wielu lat jej pasją jest praca z ludźmi. Jako instruktor tańca dzieli się swoją wiedzą z zakresu techniki tańca klasycznego i jazzowego. Uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą, zarażając je swoją pasją i energią. Dba o przekazanie wiedzy technicznej, pamiętając jak ważną rolę spełniają treningi taneczne w rozwoju psychoruchowym dziecka, który z kolei warunkuje prawidłowy rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny.
 
ZAPRASZAMY!