sobota, listopad 17, 2018
Czcionka A- A A+
Kontrast Zmiana kontrastu

Biuletyn informacji publicznej Przedbórz

20080819_FMK.jpgW dniach 14-17 sierpnia 2008 r. po raz siedemnasty miłośnicy Marii Konopnickiej spotkali się na Światowym Festiwalu Poezji poetki, który odbył się w Przedborzu i Górach Mokrych.
W Festiwalu wzięło udział ok. 300 gości. Wśród przybyłych znaleźli się reprezentanci: Rosji, Ukrainy, Litwy, Syrii, Białorusi, Estonii, Niemiec i Sri Lanki. Spośród występujących komisja w składzie: Jan Bielecki (przewodniczący komisji jury), Maria Rajpold, Bogusław Nowak i Wojciech Siemion wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli).

W trakcie trwania Festiwalu mieliśmy okazję wysłuchać występów recytowanych i poezji śpiewanej. Co roku do malowniczych stron Przedborza przyjeżdżają przedstawiciele różnych organizacji, instytucji polonijnych oraz szkół polskich niemal z całego świata.
Oprócz części konkursowej podczas Festiwalu odbyły się także imprezy towarzyszące, recitale, spotkania autorskie i koncerty. Zaprezentował się m.in. Jarosław Chojnacki, Dariusz Kordek, mieliśmy również przyjemność wysłuchać koncertu poetyckiego Wojciecha Siemiona, recitalu Sławy Przybylskiej, recitalu piosenkarskiego Danuty Błażejczyk. Niestety z powodu złych warunków atmosferycznych , które uniemożliwiły dotarcie artystki Violetty Villas, nie odbył się koncert planowany w dniu 16.08.2008 r.

Wyniki

 

Zapraszamy na weekend

przedborz1 orig

przedborz2 orig

Linki

bip

sms on

sms off

fundusz

biznes

ryby

kapital

ldk

kalejdoskop

Serwis używa plików cookies.

Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, według ustawień przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Rozumiem