wtorek, luty 25, 2020
Czcionka A- A A+
Kontrast Zmiana kontrastu

Biuletyn informacji publicznej Przedbórz

20081107_DyktandoWe wtorek 4 listopada w Miejskim Domu Kultury uczniowie szkół z terenu miasta walczyli o tytuł Mistrza Ortografii 2008. Do konkursu przystąpiło 28 finalistów wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Największe emocje towarzyszyły najmłodszej grupie uczestników wyłonionej spośród uczniów klas III-IV. Musieli oni zmierzyć się z opowieścią o pracy pszczół w ulu, w której roiło się od wyjątków ortograficznych. Starsi uczniowie szkoły podstawowej pisali dyktando, którego treścią były marzenia o dalekich podróżach pełnych przygód i niebezpiecznych wydarzeń. Gimnazjaliści musieli wykazać się znajomością pisowni "h" lub "ch", bo właśnie takich wyrazów było najwięcej w tekście poświęconym Indiom. Ostatnia grupa uczestników pisała przekrojowy tekst sprawdzający ogólną znajomość ortografii. Spośród uczestników konkursu, najlepiej przygotowani okazali się gimnazjaliści, wśród których znalazła się jedyna bezbłędnie napisana praca. Jej autorem jest Krzysztof Karliński, uczeń klasy drugiej "c" Ze względu na dużą ilość błędów komisja konkursowa nie przyznała pierwszych nagród w kategorii Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym. Rekordzista w tej dziedzinie popełnił 14 błędów ortograficznych w pisanym tekście. Mistrzowi Ortografii 2008, Krzysztofowi Karlińskiemu gratulujemy, a autorom najlepiej napisanych prac życzymy dalszych sukcesów. Wręczenie nagród odbędzie się w Miejskim Domu Kultury 11 listopada około godz. 13.00, podczas uroczystości związanych ze Świętem Odzyskania Niepodległości. Fundatorami Nagród są Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Urząd Miejski w Przedborzu.

autor: MDK

 

Zapraszamy na weekend

przedborz1 orig

przedborz2 orig

Linki

bip

Transmisja obrad Rady Miejskiej

Rozkład jazdy autobusów

sms on

sms off

fundusz

biznes

ryby

kapital

ldk

 

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Zuzowy w gminie Przedbórz”

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie terenu przy budynku zaadaptowanym na pomieszczenia służące do wypoczynku i rekreacji w miejscowości Nosalewice w gminie Przedbórz”

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie placu zabaw dla dzieci i młodzieży na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w miejscowości Góry Mokre”

kalejdoskop

PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

 

 

Serwis używa plików cookies.

Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, według ustawień przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Rozumiem